Jezioro Pątnowskie – główny ośrodek turystyczny na Pojezierzu Kujawskim

Pojezierze Kujawskie to raczej spokojny, typowo z atrakcjami przyrodniczymi region Polski. Przepiękne krajobrazy i jeziora zachęcają turystów do odpoczynku na łonie przyrody. Jest to obszar położony w północnej części Polski na wysoczyźnie, która sięga maksymalnie 159 m.n.p.m. Osoby, które interesują się geografią Polski na pewno zainteresuje ten teren z wielu względów, ponieważ to mniej więcej w tym regionie można zauważyć końcowy zasięg ostatniego zlodowacenia, na co wskazują tutejsze rzeźby terenu. Do najpopularniejszych wśród turystów jezior na Pojezierzu Kujawskim należą na pewno: Jezioro Pątnowskie i Jezioro Głuszyńskie. Jeśli chodzi o to pierwsze, wchodzi ono w skład całego ciągu jezior rynnowych. Ciekawostką jest fakt, że razem z Jeziorem Mikorzyńskim i Ślesińskim, tworzą połączenie Warty z Gopłem, łącznie ten kanał ma 32 km i stanowi miejsce idealne dla kajakarzy i żeglarzy, którzy chętnie właśnie organizują spływy tymi jeziorami. Kolejnym ciekawym faktem jest to, że jezioro jest po prostu podgrzewane, woda tutaj jest kilka stopni cieplejsza niż w innych akwenach wodnych, a to wszystko za sprawą tego, że jezioro wchodzi w układ chłodzenia elektrowni ZE PAK. Dzięki cieplejszej wodzie niż w innych zbiornikach wodnych, panują tu idealne warunki życia dla takich ryb jak: sandacz, lin, płoć, leszcz czy karp, tak więc amatorzy wędkowania będą na pewno zadowoleni z bogatych połowów.

To właśnie okolica Jeziora Pątnowskiego stanowi główne miejsce wypoczynkowe, to tu zatrzymują się turyści i wszyscy zainteresowani wszelkimi sportami wodnymi. Należy tylko dobrze poszukać ciekawych ośrodków i dokonać wcześniejszej rezerwacji, aby być pewnym miejsca noclegowego (oferty obiektów znajdziesz Kujawy – tutaj) w tym uroczym otoczeniu. Są to tereny bardzo spokojne i dość chętnie odwiedzane przez turystów właśnie przez możliwość uprawiania wszelkich sportów wodnych, nawet windsurfingu, ponieważ jest to wyjątkowo wietrzny teren. Jest on także idealny do obcowania z przyrodą i odpoczynku w spokoju od miejskiego zgiełku na łonie natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>