Między Zdrojami – czyli Międzyzdroje

Międzyzdroje – ich nazwa oznacza miejsce położone między zdrojami. To dobrze przypomina tutejszą uzdrowiskową historię – do dziś w mieście, w jego nadmorskiej części możemy zobaczyć zabudowania uzdrowiska oraz piękny i klimatyczny park zdrojowy. Miasto leży na wyspie Wolin. Jest bardzo popularnym ośrodkiem wypoczynkowym i turystycznym, dlatego też znajdziemy tu bogatą bazę noclegową (zobacz na meteor-turystyka.pl). Liczne hotele, pensjonaty oraz prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im noclegi.

Międzyzdroje znane są przede wszystkim z organizowanego tutaj co roku Europejskiego Festiwalu Gwiazd. Z jego powodu w miejscowości powstała także słynna Promenada Gwiazd (zwana potocznie Aleją), inspirowana hollywoodzkim bulwarem. Znajdziemy na niej odciski dłoni różnych polskich gwiazd, takich jak Justyna Steczkowska, Maryla Rodowicz czy też Andrzej Poniedzielski. Wciąż przybywają nowe. Jeśli już mówimy o gwiazdach, warto także odwiedzić w Międzyzdrojach Gabinet Gwiazd, czyli gabinet figur woskowych. W nim możemy zobaczyć z bliska na przykład Baracka Obamę czy też filmowych Piratów z Karaibów. W mieście znajduje się również siedziba dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego oraz obiekty do niego należące. Jednym z nich jest Zagroda Pokazowa Żubra, drugim Muzeum Przyrodnicze, w którym w wolierach znajdują się żywe orły bieliki. Dużą atrakcją jest tutejsze molo, które jest zarazem przystanią morską. Możemy zatem tam wsiąść na statek i wybrać się na rejs po Morzu Bałtyckim, do Świnoujścia lub nawet do niemieckich portów na wyspie Uznam. Jest to bez wątpienia wspaniałe przeżycie dla tych, którzy do tej pory nie mieli okazji pływać statkiem po morzu. Jeśli chcielibyśmy podziwiać tutejsze piękne krajobrazy z nieco innej perspektywy, warto się wybrać na plażę, gdzie znajdziemy dwa punkty widokowe na wzniesieniach Kawcza i Gosań. Zorganizowano tutaj także dwa kąpieliska morskie, Międzyzdroje Wschód i Międzyzdroje Zachód. Warto także pozwiedzać okolicę Międzyzdrojów. 10 kilometrów od centrum kurortu możemy zobaczyć między innymi latarnię morską w Świnoujściu oraz słynny fort Gerharda. Gdybyśmy natomiast zapragnęli ciszy i spokoju oraz kontaktu z naturą, możemy wybrać się również oddalonej o 10 kilometrów od Międzyzdrojów Wisełki, bardzo spokojnej i urokliwej nadmorskiej wioski, w której będziemy mogli odpocząć i się wyciszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>