Niewielka miejscowość Karwia

Niewielka, turystyczna miejscowość, położona w urokliwej, nadmorskiej okolicy, niedaleko Jastrzębiej Góry – tak można właśnie opisać Karwię, jedno z popularniejszych miejsc letniego wypoczynku nad morzem. Turystów przyciąga tutaj głównie spokój i brak hałaśliwych tłumów, sosnowe lasy, plaża i czyste, rześkie, bogate w jod powietrze. Historia Karwi sięga roku 1274, natomiast turyści zaczęli do niej przyjeżdżać przed II Wojną Światową.

Plaża w Karwi jest nadzwyczaj szeroka – to jedna z najszerszych plaż na polskim wybrzeżu Bałtyku. Jest zadbana, czysta i utrzymana w doskonałym stanie, pełna miękkiego, drobnego piasku. Większość przyjeżdżających właśnie nad morze urlopowiczów nie wyobraża sobie spędzania wakacji w tym miejscu bez solidnej dawki plażowania, dlatego też cieszy się ona dużą popularnością i w sezonie letnim nigdy nie świeci pustkami. Turyści chętnie korzystają z promieni słońca i fal chłodnej wody. Plażę od lądu oddziela pas wydm porośniętych lasami sosnowymi. Poprzez te lasy biegnie pieszy szlak turystyczny, którym uczęszczają liczni amatorzy spacerów, aktywnego wypoczynku i kontaktu z naturą.

Kolejną atrakcją Karwi są Bielawskie Błota. Na ich terenie powstały dwa rezerwaty florystyczne – "Woskownicy Bielawskiego Błota" i "Moroszka Bielawskiego Błota". Na ich terenie znajduje się ścieżka dydaktyczno – spacerowa. Warto udać się w to miejsce, jeśli chcemy zobaczyć wiele ciekawych roślin i dowiedzieć się o nich interesujących rzeczy, a przy okazji móc podziwiać widoki i piękno dzikiej przyrody. Na terenie Karwi i okolic wyznaczono kilkadziesiąt kilometrów tras przystosowanych do uprawiania Nordic Walkingu. Tras jest kilka, różnią się długością oraz trudnością szlaku. Wszystkie są starannie i czytelnie oznakowane. W okolicy Karwi znajduje się Nadmorski Park Krajobrazowy, obejmujący północną cześć Pobrzeża Kaszubskiego, Mierzeję Helską, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego i fragmenty Zatoki Puckiej. Został założony w 1978 roku, w celu ochrony unikalnych warunków środowiska naturalnego.

Turyści szukający noclegu w Karwi mają bogaty wybór ofert noclegowych: spośród licznych pokoi do wynajęcia, pensjonatów, domków letniskowych czy ośrodków wypoczynkowych – każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W Karwi znajdują się również liczne bary oraz restauracje, w których można zjeść domowy obiad czy wykwintną kolację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>