Ogrody tematyczne Hortulus w Koszalinie

W Polsce istnieje wiele miast, które cieszą się dużą popularnością w oczach turystów z całego świata. Do takich miast z pewnością można zaliczyć Koszalin (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koszalin), w którym dostępnych jest wiele atrakcji turystycznych, dlatego coś ciekawego znajdą tutaj zarówno młode, jak i nieco starsze osoby.

Ciekawą formą spędzania wolnego czasu w Koszalinie mogą być piękne ogrody tematyczne Hortulus, które zadziwiają wszystkich swoim urokiem, kolorytem oraz tym, że są po prostu zjawiskowe. Są to jedyne takie ogrody, które są udostępnione do zwiedzania w Polsce, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że tak wiele osób z całego kraju chce je zobaczyć na własne oczy i się po nich przespacerować z całą rodziną lub znajomymi. Ogrody te są bardzo zadbane, za co odpowiada szereg osób, niezwykle doświadczonych. Ogrody podzielone są na różne style, takie jak: japoński, skalny, francuski, angielski oraz wiele, wiele innych. Odwiedzając te ogrody można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o ich zakładaniu, a także codziennej pielęgnacji, więc jest to ciekawa opcja dla wszystkich osób, które noszą się z zamiarem założenia własnego ogrodu. Można tutaj napotkać wiele niespotykanych gatunków roślin, które zostaną zapamiętane przez odwiedzających na długie lata. W porze letniej można tutaj również skorzystać z okolicznej kawiarni, gdzie można wypić aromatyczną kawę. Dla dzieci w ogrodach tematycznych Hortulus przeznaczone są place zabaw oraz różne chatki, w których mogą się pobawić.

Decydując się na noclegi w Koszalinie () trzeba pamiętać o wpisaniu ogrodów tematycznych Hortulus do planu wycieczki, bo jest to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie. W sytuacji, gdy ktoś szuka ciekawego miejsca w Polsce z wieloma atrakcjami turystycznymi na wysokim poziomie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, to Koszalin będzie zdecydowanie najlepszym wyborem. Podobnie jak omawiane wcześniej Międzyzdroje (http://mroon.pl/miedzy-zdrojami-czyli-miedzyzdroje-427/). Zwłaszcza ogrody tematyczne Hortulus przypadną do gustu wszystkim turystom, ponieważ są one piękne, a kompozycje kwiatowe, które można tam ujrzeć zadziwiają swoją estetyką i bogactwem.

7 komentarzy

 1. KASIA654

  Ja byłam w Ogrodach Sensorycznych w Muszynie i było bardzo pięknie i romantycznie.

  Odpowiedz
 2. Dominika

  Koszalin to duże miasto i myślę że jest tam mnóstwo rzeczy do zobaczenia, nie mniej romantycznych 😉

  Odpowiedz
 3. Sędzia WO

  Koszalin jest ciekawym miastem, ale mnie bardziej przypadł do gustu nocleg w położonym niedaleko Mielnie

  Odpowiedz
 4. photofun

  Koniecznie zabierzcie aparat albo naładowany telefon, zdjęcia wychodzą świetne!

  Odpowiedz
 5. Lapi

  Świetny blog, nie piszecie tylko o rozrywkach i atrakcjach dla osób w waszym wieku, ale ogólnie o tym, co warto zobaczyć i zwiedzić. Fajny blog i regularnie go czytam,

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>