Szlaki górskie w Krynicy

Krynica – Zdrój to doskonała baza wypadowa na okoliczne górskie szlaki. Przez to miasteczko położone w sercu Beskidu Sądeckiego, gdzie przebiega Główny Szlak Beskidzki mający swój początek w Ustroniu na Śląsku, a kończący się na wschodnich rubieżach naszego kraju – w Wołosatym, miejscowości zlokalizowanej na skraju Bieszczadzkiego Parku Narodowego, tuż przy granicy z Ukrainą. Liczne rzesze amatorów górskich wędrówek przyciąga do Krynicy doskonale rozbudowana baza noclegowa. Lokum na urlop {Krynica-Zdrój} znajdą tu zarówno studenci podróżujący z namiotem, którym zależy na wypoczynku niskobudżetowym jak i osoby o zdecydowanie wyższych wymaganiach, dla których nie jest ważna cena, a liczy się przede wszystkim komfort wypoczynku.

Największym wyzwaniem górskim w okolicy jest Jaworzyna Krynicka {Jaworzyna Krynicka}. Na szczyt tej najwyższej w pobliżu góry można dostać się wędrując dwoma szlakami. Pierwszy z nich, koloru czerwonego, pokrywający się z Głównym Szlakiem Beskidzkim ma swój początek w centrum miejscowości, tuż przy zabytkowym deptaku. Aby dojść na sam szczyt, należy na wędrówkę poświęcić około czterech godzin. Jest to momentami dosyć stromy szlak wymagający od turysty dobrego przygotowania kondycyjnego. Dla mniej wprawionych piechurów wyznaczono zdecydowanie łatwiejszy szlak oznaczony znakami koloru zielonego. Różnica podejść tego odcinka wynosi 466 metrów, a na jego pokonanie potrzebne będą zaledwie trzy godziny. Szlak zielony ma swój początek przy dolnej stacji kolejki gondolowej, a kończy się przy schronisku zlokalizowanym na szczycie Jaworzyny Krynickiej.

Jeżeli pragniesz podziwiać przepiękną panoramę roztaczającą się ze szczytu Jaworzyny Krynickiej, a nie masz ochoty na długą i wyczerpującą wędrówkę, to na sam wierzchołek góry możesz wyjechać kolejką gondolową. Wycieczka w obie strony kosztuje latem niecałe trzydzieści złotych, a dostarcza niesamowitych wrażeń. Co ważne, kolejką gondolową bez problemu przewieziesz wózek dziecięcy czy rower. Wymaga to jedynie zakupu dodatkowego biletu. Krynica – Zdrój jest bardzo popularną miejscowością, chętnie odwiedzaną przez turystów przez cały rok. Aby mieć pewność, że bez trudu znajdziesz nocleg zgodny z twoimi oczekiwaniami, przed wyjazdem poszukaj w internecie odpowiednich ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>