Zawitaj w Mrągowie na dłużej

Mrągowo to miasto leżące w województwie warmińsko-mazurskim, które dzięki swym licznym atrakcjom przyciąga rzesze turystów. Do oglądania podczas spacerów są rozsiane po całym mieście zabytki, pomniki oraz otaczające miasto piękno przyrody. Dzięki okolicznym jeziorom oraz lasom powietrze i klimat miasta są idealne na wypoczynek. Potwierdzenie powyższych słów znajduje się w liczbach, a mianowicie Mrągowo otoczone jest przez 11 jezior: Czarne, Czos, Głębokie, Juno, Kociołek, Kot, Marcinkowskie, Piecuch, Sołtyskie, Sutapie Małe i Magistrackie. Jeśli chodzi natomiast o przyrodę leśną to, tu również te tereny mają się czym poszczycić: las komunalny, Mazurski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody Gązwa, Krutynia, Łuknajno, Pierwos, Piłaki, Strzałowo, Zakręt mówią same za siebie. Do wszystkich tych miejsc warto wybrać się, by spędzić aktywnie czas. Można skorzystać z jednego z wielu organizowanych spływów kajakowych jedno lub wielodniowych, wycieczek rowerowych lub pieszych, albo jazdy konnej.
Jeśli chcecie wybrać się do innego ciekawego miasta, polecamy Wam wizytę w Kaliszu (mroon.pl/atrakcje-historyczne-kalisza-187/).

Jeśli chodzi o samo miasto to jest ono prawdziwym zbiorem zabytków i pomników, które z pewnością warto zobaczyć. Należą do nich: kościoły katolickie, ewangelickie i prawosławne, liczne zabytkowe kamienice, ratusz, budynki koszar, cmentarze, czy wieża Bismarcka. Na wycieczkę po mieście warto zabrać przewodnik lub poprosić o oprowadzenie przewodnika, który najlepiej będzie wiedział jaką trasę obrać, by nie ominąć najważniejszych miejsc. W mieście organizowane są rozmaite imprezy, do których można dostosować termin swojego pobytu. Między innymi są to: Mazurska Noc Kabaretowa (facebook.com/events/514016132056845/), The Barbecue Festival Mrągowo, Piknik Country & Folk, Gypsy Carnaval Muzyki i tańca Romów, Festiwal Kultury Kresowej, Disco pod Żaglami – Mazurska Gala Muzyki Tanecznej, Wojskowy Piknik Biegowy, Mrągowski Festiwal Rowerowy, Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej.

Niewątpliwie przed przyjazdem do Mrągowa warto zapoznać się z bazą noclegową. Jest to o tyle istotne, że miasto jest jednym z najczęściej odwiedzanych na Warmii i Mazurach, dlatego też niezależnie od pory roku panuje tam oblężenie. W związku z tym najlepiej z odpowiednim wyprzedzeniem przeszukać Internet pod kątem noclegów w Mrągowie (meteor-turystyka.pl/noclegi,mragowo,0.html), by móc mieć pewność, że nic nie zakłóci odpoczynku. Do dyspozycji odwiedzających są hotele, pensjonaty, a także kwatery prywatne i pola namiotowe i kempingowe. Nie pozostaje więc nic innego jak bukować miejsce i szykować się do wypoczynku w tym urokliwym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>