Loading...
Zdrowe odżywianie

Dieta nie oznacza rezygnacji ze słodyczy

słodycze

Jakiś czas temu, kiedy zauważyłam u siebie znaczny wzrost wagi przez brak ruchu, postanowiłam przejść na dietę. Początkowo bardzo ściśle się jej trzymałam – zero cukru, zero smażonego jedzenia i znacznie większa ilość warzyw niż do tej pory. Tak duże ograniczenia sprawiły, że miałam niedobory witamin w swoim organizmie, co zniechęciło mnie do dalszej diety. Zwłaszcza fakt, że w rodzinie zbliżał się czas świętowania urodzin i imienin najbliższych, a ja musiałabym zrezygnować z domowych pyszności, przygotowanych przez moją mamę. Wyobrażacie to sobie? Bo ja nie mogłam, więc udałam się do profesjonalnej dietetyczki po poradę.

Cukier, batoniki, a nawet domowe wypieki

Podczas konsultacji z dietetyczką dowiedziałam się, że kiedy ma się odpowiednio dobraną dietę, to nie trzeba wcale rezygnować z przyjemności jedzenia słodyczy! Byłam w ogromnym szoku, bo to dla mnie naprawdę dobra wiadomość. Poprosiłam ją o rozpisanie mi diety na 2 tygodnie, by rzeczywiście przekonać się, czy będzie ona skuteczna, jeśli nie będę sobie ciągle odmawiać cukru. W rozpisce zostały uwzględnione zdrowsze wersje słodyczy, domowe ciastka i wiele ciekawych przepisów na batoniki czy desery. Zaczęłam je wykorzystywać, przygotowałam nawet tort dla taty w zdrowszej wersji, z mniejszą ilością cukru, który wszystkim bardzo smakował.

Domowe słodycze vs sklepowe smakołyki

Mając na myśli fakt, że nie trzeba rezygnować ze słodyczy w czasie diety, miałam na myśli świadomie wybieranie batoników czy ciast. Znacznie lepiej przygotować sobie w domu coś słodkiego, jak kruche ciastka czy kawałek placka czekoladowego, niż sięgać po te ze sklepu. Poza tym w sieci nie brakuje również przepisów na swojskie batoniki (nie tylko zbożowe), które smakiem przewyższają markowe produkty.

Jeśli marzy Wam się przejście na dietę, ale nie chcecie rezygnować z odrobiny słodkości w swoim życiu, to koniecznie podszkolcie się w pieczeniu dowomowych słodyczy. Każdy na pewno znajdzie w sieci przepis na swój ulubiony słodycz, bez którego nie może się obejść w trakcie dnia.