sypialnia

Nie bez powodu metaforą sypialni często jest „królestwo”. Możemy ją bowiem urządzić dokładnie tak, jak chcemy, zgodnie z naszymi wymaganiami, tworząc w ten sposób wyjątkową przestrzeń tylko dla siebie. To pomieszczenie całkowicie prywatne, do którego nie będą mieli dostępu inni domownicy czy goście. W naszym własnym małym królestwie główne miejsce zajmować będzie łóżko – gdyż właśnie komfortowy wypoczynek i spokojny sen będą dla nas najważniejsze. Jakie łóżko wybrać, aby było nie tylko trwałe, elegancko wykonane, ale też by zapewniało oczekiwaną wygodę? Zgodnie z trendami obecnie najlepszym wyborem są łóżka tapicerowane.

Wymiary łóżka tapicerowanego

Dobór odpowiednich wymiarów łóżka jest już sprawą o wiele prostszą niż wybór tkaniny. Tutaj bowiem kierujemy się jedynie własną wygodą i tym, czy łóżko ma być użytkowane przez jedną czy dwie osoby. Standardowo poleca się, aby szerokość łóżka przekraczała 140 cm, natomiast długość – 200 cm. Dzięki temu każdy, niezależnie od wzrostu, będzie mógł się spokojnie wyciągnąć na takim łóżku, co zagwarantuje mu w pełni komfortowy wypoczynek. Zwróćmy uwagę jednak też na wielkość naszej sypialni – jeśli jest mała, to zbyt duże łóżko może zdecydowanie ją przytłoczyć. W przypadku dużego pomieszczenia zupełnie nic nas nie ogranicza. Pamiętajmy, że wymiary łóżka nie są równoznaczne z wymiarami materaca – który będzie nieco mniejszy. W Domotece łóżko Pillow oferowane jest w trzech różnych wersjach, w zależności właśnie od tego, jakiej wielkości materac chcemy do niego dopasować. I tak do materaca 140×200 cm wymiary łóżka liczą 95x160x220 cm, w przypadku materaców 160×200 oraz 180×200 – odpowiednio więcej (95x180x220, 95x200x220 cm). Dzięki trzem opcjom do wyboru możemy łatwiej dobrać najlepsze łóżko tapicerowane do swojej sypialni.

Łóżko tapicerowane – co jeszcze warto wiedzieć?

Oczywiście istotne jest także wyściełanie łóżka tapicerowanego, gdyż to główny czynnik, który wpływa na miękkość, a więc i na komfort użytkowania. Najczęściej stosuje się tzw. gąbkę tapicerską, czyli po prostu piankę poliuretanową. Jest to materiał wysoce elastyczny. W przypadku łóżek tapicerskich pianka musi mieć też wysoką gęstość, gdyż to zapewnia nie tylko sztywność materiału, ale przede wszystkim jego trwałość oraz wytrzymałość, co przełoży się na możliwość użytkowania łóżka przez długie lata bez pojawienia się uszkodzeń. Drugą ważną kwestią jest to, jakiej wysokości będzie łóżko – te tapicerowane zazwyczaj są niższe niż kontynentalne, ale także posiadają skrzynię na pościel. Wspomniane łóżko Pillow z Domoteki posiada skrzynię o wysokości 28 cm. Bez problemu zmieści się w niej cała bielizna pościelowa. Na rynku dostępne są także łóżka ze skrzyniami z szufladami – te wysuwa się po bokach. Dzielą one przestrzeń na pościel na mniejsze części, co ułatwia segregację, choć zmniejsza ilość dostępnego miejsca.

W jakiej sypialni sprawdzi się łóżko tapicerowane?

Stylowa aranżacja wnętrza nie jest rzeczą prostą. Tutaj wszystkie elementy muszą być odpowiednio dopasowane, aby pomieszczenie stanowiło spójną, przyjemną dla oka całość. Wiele osób może zastanawiać się, czy łóżko tapicerowane sprawdzi się w sypialni zaprojektowanej w konkretnym stylu – na przykład industrialnym czy skandynawskim? Aktualnie wybór obić łóżek jest tak duży, że bez problemu znajdziemy coś do każdej sypialni. Domoteka gwarantuje nowoczesne wzornictwo i design utrzymany na światowym poziomie, dlatego za pomocą mebli dostępnych w tym sklepie można z powodzeniem zaaranżować każde wnętrze. Różnorodność kolorystyczna oraz materiałowa łóżek tapicerowanych, w połączeniu z solidnym drewnem litym zastosowanym do produkcji podstawy oraz z wysoko elastyczną pianką poliuretanową, sprawiają, że łóżka tapicerowane są aktualnie jedną z najciekawszych propozycji do nowoczesnych sypialni, niezależnie od stylu, w jakim pomieszczenia są zaprojektowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Styl życia

Czym jest lilijka harcerska?

Lilijka harcerska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli skautingu na całym świecie. Jej znaczenie jest bogate i głęboko zakorzenione w historii harcerstwa. Ta skromna odznaka

Czytaj więcej