Podróżnicy nalewają sobie herbatę z termosa podczas podróży samochodem.

Górskie wędrówki to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Żeby jednak były prawdziwą przyjemnością, trzeba się do nich dobrze przygotować. Jednym z najważniejszych elementów są oczywiście ciepłe posiłki, które pozwolą szybko odzyskać siły i przygotować się do dalszej wędrówki. Żeby jedzenie zachowało przyjemną temperaturę, niezbędny będzie dobry termos.

Przede wszystkim, warto pamiętać o termosie obiadowym. Można oczywiście posiłkować się kanapkami czy konserwami, ale to nie zastąpi pożywnego, ciepłego obiadu. Jeżeli czeka nas całodniowa wyprawa, powinniśmy zadbać, żeby nie zabrakło nam energii. Wiele trwałych i szczelnych termosów znajdziemy w ofercie sklepu Praktyczny Dom. Modele różnią się przede wszystkim pod względem pojemności. Im większy termos, tym lepiej trzyma temperaturę. Duża pojemność wiąże się jednak również ze sporym ciężarem, dlatego warto wziąć to pod uwagę, zwłaszcza jeśli czeka nas długa wyprawa. Optymalna pojemność termosu dla jednej osoby to 0,5 l. Większy produkt zmieści więcej niż jedną porcję, dlatego sprawdzi się np. dla dwóch osób lub jako zapas jedzenia na cały dzień. Optymalnym rozwiązaniem dla pary dorosłych o przeciętnym apetycie jest termos o pojemności 0,75 l.

Istotny jest też oczywiście materiał wykonania termosu najlepiej, jeśli jest to stal nierdzewna. Stalowe termosy są trwałe i odporne na uszkodzenia, dlatego posłużą nam podczas wielu wypraw. Najlepszym wyborem będzie zdecydowanie model z podwójnymi ściankami, ponieważ taki produkt zapewni odpowiednią izolację. Warto też zwrócić uwagę na szeroki wlew, żeby bez trudu włożyć do środka posiłek, a potem wygodnie go zjeść.

Jak znaleźć praktyczny termos do napojów?

Każdy wędrowiec chętnie sięgnie nie tylko po obiad, ale też ciepły napój. Warto więc zaopatrzyć się również w termos przeznaczony do transportu kawy i herbaty, a w okresie letnim — zimnych napojów. Obecnie najczęściej wykorzystuje się termosy wyposażone w automatyczny korek, który wystarczy nacisnąć, żeby się napić. Takie produkty znajdziemy w ofercie sklepu Praktyczny Dom w różnych pojemnościach. Za standard uznaje się termosy półlitrowe. Podczas wypadu we dwoje zdecydowanie lepiej sprawdzi się jednak model mieszczący litr napoju. Podobnie jak termosy obiadowe, do napojów najlepiej sprawdzają się produkty z podwójnymi ściankami, wykonane ze stali nierdzewnej. Warto też pamiętać, żeby przed nalaniem napoju ogrzać lub schłodzić termos przez kilka minut, zanim wlejemy napój. Ten prosty trik sprawi, że termos będzie dłużej trzymał odpowiednią temperaturę.

Ciepły obiad i napój skutecznie dodają energii przed dalszą wędrówką. Warto więc zaopatrzyć się w porządny termos, który zachowa odpowiednią temperaturę, nawet po wielu godzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Styl życia

Czym jest lilijka harcerska?

Lilijka harcerska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli skautingu na całym świecie. Jej znaczenie jest bogate i głęboko zakorzenione w historii harcerstwa. Ta skromna odznaka

Czytaj więcej