Czy wiesz, że sztućce złote znów są modne? Poznaj najgorętsze trendy na rok 2023 i dowiedz się jak wykorzystać złote sztućce i jak o nie dbać?

Złote dodatki we wnętrzach wymagają dużej pomysłowości, a także perfekcyjnego dopasowania, aby wyglądały dobrze. Jeżeli nie przemyślimy aranżacji z udziałem złotych akcesoriów, zamiast efektu wow, uzyskamy kicz – pewnie właśnie z tego powodu trendy ze złotem w roli głównej nie są najpopularniejsze. Naszym zdaniem złoto w aranżacjach stołu jest zupełnie niedoceniane. Odpowiednio dobrane złote elementy tworzą wrażenie luksusu i blichtru. Dowiedz się jak je skomponować z innymi elementami stołu, a także w jaki sposób dbać o złote sztućce, żeby zachowały swój nienaganny wygląd. 

Większość osób łączy sztućce złote ze stylem glamour, czy neo-rokoko. Tymczasem łącząc sztućce w złotej kolorystyce z minimalistycznymi naczyniami można uzyskać bardzo ciekawy efekt. Do sztućców złotych pięknie będą pasować talerze w ciemnych kolorach – w czerni lub granacie. W taki sposób uzyskacie niezwykle elegancką aranżację stołu – pełną szyku. 

Jak dbać o sztućce złote, by pięknie wyglądały na stole?

Sztućce złote wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby przez długi czas wyglądały dobrze. W tym celu po każdym użyciu należy umyć je ręcznie, przy użyciu łagodnego płynu do mycia naczyń lub specjalnego preparatu, do mycia sztućców ze złota i srebra. Następnie wycieramy sztućce dokładnie do sucha, przy użyciu miękkiej ściereczki z mikrofibry – przy okazji polerując je delikatnie. Najlepszym sposobem na przechowywanie sztućców jest trzymanie ich w specjalnie przeznaczonym do tego pudełku, wyłożonym miękką tkaniną, tak, aby nie obijały się one o siebie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Styl życia

Czym jest lilijka harcerska?

Lilijka harcerska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli skautingu na całym świecie. Jej znaczenie jest bogate i głęboko zakorzenione w historii harcerstwa. Ta skromna odznaka

Czytaj więcej