najem mieszkań

Masz mieszkanie na wynajem lub kilka takich lokali? Rozwiązaniem, dzięki któremu zyskasz nie tylko spokój ducha, jest outsourcing zarządzania ich najmem. Sprawdź, jakie inne korzyści przynosi przekazanie zadań związanych z najmem nieruchomości specjalistom z firmy zewnętrznej.

Zarządzanie najmem – co to znaczy?

Nie wiesz, czym zajmują się firmy, które na zasadzie outsourcingu zarządzają nieruchomościami? Szczegółowy zakres usług może być odmienny w różnych firmach, ale przeważnie jego celem jest kompleksowa obsługa najmu. Nasza marka „Z NAMI” zajmuje się wszelkimi zagadnieniami związanymi z najmem mieszkań w Warszawie. Wśród zadań, które możemy zdjąć z Twoich barków, są m.in.:

  • inwentaryzacja mieszkania przed najmem,
  • przygotowanie lokalu do prezentowania zainteresowanym (homestaging),
  • stworzenie oferty najmu z profesjonalnymi zdjęciami i opisem podkreślającym zalety lokalu,
  • promocja oferty i prezentowanie mieszkania zainteresowanym,
  • wybór potencjalnych najemców i ich weryfikacja,
  • stworzenie umowy korzystnej dla właściciela lokalu,
  • podpisanie umowy,
  • kontakt z najemcami i reagowanie na ich potrzeby,
  • monitorowanie płatności.

Przekazanie zarządzania najmem firmie – czy warto?

Zastanawiasz się, czy warto zlecać zarządzanie najmem firmie zewnętrznej przy jednym lokalu na wynajem? Zdecydowanie tak! Wbrew pozorom, zadanie to, chociaż wykonalne dla właściciela lokalu, zajmuje więcej czasu, niż się może wydawać. Wymaga również posiadania wiedzy z zakresu m.in. konstruowania umów, sprawdzania potencjalnych najemców czy homestagingu. Sprawdź poniżej, jakie konkretnie korzyści wynikają ze zlecenia zarządzania najmem.

Brak stresu związanego z naprawami/remontami

Firma zewnętrzna pozwala Ci realnie zaoszczędzić czas. Każdy lokal, nawet świeżo remontowany, może przysparzać problemów w przyszłości. Naszym zadaniem jest nadzór stanu lokalu i dbanie o jego jak najlepszą kondycję. W gestii firmy jest ustalenie i przeprowadzenie niezbędnych remontów, napraw bieżących usterek i odświeżenie mieszkania między kolejnymi okresami najmu.

Gwarancja dochodu z czynszu

Najem mieszkań w Warszawie czy innych dużych miastach przeważnie wiąże się z szybkim znalezieniem wynajmujących. Zainteresowanych jest zazwyczaj więcej niż aktualnych ofert. Kłopoty mogą się jednak pojawić później – po podpisaniu umowy. Niejednokrotnie zdarza się, że z pozoru rzetelny najemca przestanie płacić w terminie lub w ogóle. Jeśli Twoje mieszkanie oddasz pod zarząd firmie zewnętrznej takiej jak „Z NAMI”, zyskasz gwarancję dochodu. U nas otrzymasz czynsz na czas niezależnie od tego, czy wynajmujący wpłacił już pieniądze.

Oszczędność czasu

Tym, co tracimy bezpowrotnie, jest czas. Outsourcing zarządzania najmem sprawia, że możesz mieć więcej wolnych chwil. Nie poświęcaj kolejnych godzin czy dni na tworzenie ogłoszeń, kontakt i spotkania z potencjalnymi wynajmującymi, a także utrzymywanie relacji z wynajmującym. Zadania te na swoje barki wezwą specjaliści z firmy zewnętrznej.

Brak konieczności prowadzenia dokumentacji

Wynajęcie jednego mieszkania wiąże się z koniecznością przygotowania i archiwizowania dokumentacji. Zamiast dokształcać się w zakresie tworzenia umów dotyczących najmu mieszkań w Warszawie, lepiej zlecić to zadanie doświadczonym zarządcom. Zadbają oni o to, aby w dokumencie znalazły się zapisy chroniące Twoje interesy.

Masz lokal i szukasz solidnego oraz doświadczonego zarządcy? Najem mieszkań w Warszawie to nasza specjalność już od 20 lat! Skontaktuj się „Z NAMI”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Styl życia

Czym jest lilijka harcerska?

Lilijka harcerska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli skautingu na całym świecie. Jej znaczenie jest bogate i głęboko zakorzenione w historii harcerstwa. Ta skromna odznaka

Czytaj więcej