Praca z drewnem to z pewnością prawdziwa sztuka. Powstające z tego surowca meble, czy inne dekoracje od wielu już lat zachwycają nasze oczy i zdobią nasze wnętrza. Jednak finalny produkt jest zwykle poprzedzony ogromnym wysiłkiem wielu stolarzy, którzy za wszelką cenę chcą dostarczyć prawdziwe, drewniane arcydzieło. Warto jednak wiedzieć, że zakłady stolarskie nie byłyby wstanie efektywnie wykonywać swojej pracy, gdyby nie nowoczesne maszyny, które pozwalają znacznie przyspieszyć i ułatwić obróbkę drewna. Wobec tego, których z nich nie może zabraknąć w zakładzie stolarskim?
Prasa do klejenia drewna to podstawa!
Wszelakie drewniane wyroby-meble czy dekoracje, nigdy nie powstają z jednego, samodzielnego kawałka drewna. Zwykle są one arcydziełem złożonym z wielu, idealnie wyszlifowanych i obrobionych elementów. Wobec tego prasa do klejenia drewna wydaje się być absolutnie niezbędnym elementem wyposażenia w każdym zakładzie stolarskim. To właśnie dzięki niej możliwe będzie szybkie i sprawne klejenie na grubość drewnianych konstrukcji. Za pomocą tego typu hydraulicznej prasy można łączyć ze sobą zarówno elementy krótkie jak i te znacznie dłuższe. Najczęściej maszyna ta przyda się podczas wykonywania i wykańczania stolarki okiennej, ale także i podczas tworzenia długich elementów konstrukcyjnych. Prasa do klejenia drewna mimo wszystko powinna znaleźć się w każdym zakładzie stolarskim. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy zajdzie bowiem konieczność idealnego połączenia drewnianych elementów. Maszyna działa na zasadzie hydraulicznego napędu, dzięki temu pozwoli ona na wykonanie pracy w znacznie szybszym tempie, a przy tym, oszczędzi siły i nerwy pracowników.
Nie można zapomnieć o strugarce!
Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia zakładu stolarskiego są strugarki czterostronne do bali. Maszyny ten tak naprawdę cechują się ogromną wszechstronnością. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają one pracę z balami i innymi drewnianymi elementami, dosłownie z każdej ze stron. Pozwalają one na osiągnięcie idealnego profilu danego kawałka drewna, a także na uzyskanie jednolitej i gładkiej powierzchni. Dzięki nim będzie można znacznie przyspieszyć pracę w zakładzie stolarskim. Z racji tego, że mogą one obrabiać drewno z czterech stron jednocześnie, znacznie skraca się czas potrzebny na uzyskanie odpowiedniego kształtu i powierzchni bali. W ten sposób zakład stolarski będzie wstanie zrealizować znacznie więcej zleceń, w znacznie krótszym czasie, co przełoży się oczywiście na zyski.