monitor jako tv

Wciąż dość powszechnie panuje przekonanie, że monitor służy wyłącznie do pracy z komputerem, a telewizor jedynie do oglądania programów telewizyjnych. W rzeczywistości wiele z tych urządzeń można używać zamiennie, co jest świetnym rozwiązaniem, gdy w mieszkaniu brakuje przestrzeni lub posiada się ograniczony budżet. Czy jednak każdy monitor sprawdzi się jako TV? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedź na to pytanie.

Czy każdy monitor pozwala na oglądanie TV?

Nowoczesne telewizory LCD lub LED bez problemu są w stanie zastąpić monitor. Wystarczy podłączyć je do komputera za pomocą kabla HDMI. W drugą stronę nie jest to już takie proste. Nie każdy monitor będzie w stanie odbierać sygnał telewizyjny. Potrzeba do tego specjalnego urządzenia z wbudowanym dekoderem DVB-T2 oraz złączem antenowym. Takiego sprzętu można używać zarówno jako monitora, jak i telewizora. Monitor z tunerem TV to rozwiązanie wciąż obecne w katalogach największych producentów sprzętu elektronicznego, jednak oferta stale się kurczy. Wynika to z rosnącej popularności serwisów streamingowych, które stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnej telewizji. W sklepie internetowym Hanzo wciąż jednak znajdziesz wiele modeli takich urządzeń, w tym produkty takich marek, jak LG czy Samsung.

Kiedy warto zainwestować w monitor z tunerem TV?

Zakup takiego urządzenia to rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które wciąż preferują oglądanie tradycyjnej telewizji naziemnej. Wielofunkcyjne urządzenie, które zastąpi osobny monitor i telewizor, okazuje się świetnym wyborem w sytuacji, gdy dysponuje się ograniczoną ilością miejsca. Dotyczy to zatem przede wszystkim użytkowników wynajmujących kawalerkę lub pojedynczy pokój, a także studentów mieszkających w akademikach, czyli wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości postawienia pełnowymiarowego telewizora. Kolejna grupa docelowa to ci, którzy tak naprawdę rzadko korzystają z odbiornika telewizyjnego, jedynie sporadycznie zdecydują się obejrzeć jakiś program lub sprawdzić najświeższe informacje. W takiej sytuacji zakup TV okazuje się zbędnym wydatkiem.

Czym różni się monitor z tunerem TV od standardowego modelu?

Urządzenia z tej kategorii posiadają kilka cech, które odróżniają je od tradycyjnych monitorów. O dwóch najważniejszych już wspomnieliśmy: jest to gniazdo RTV-SAT, które pozwala podłączyć kabel antenowy, a także zamontowany wewnątrz dekoder DVB-T2, który przetwarza sygnał na obraz i dźwięk. Ponadto, w tego typu monitorach montuje się lepsze głośniki, takie jak w telewizorach, aby nie było konieczności podłączania dodatkowego sprzętu. Zazwyczaj posiadają też wejście słuchawkowe, co najmniej jeden port HDMI, DVI lub Display Port, a także porty USB. Dodatkowo dołączany jest pilot, który pozwala na zdalne przełączanie programów telewizyjnych, zmianę głośności, ale także obsługę innych funkcji, w tym Smart TV. Dzięki monitorom tego typu możemy zatem oglądać zarówno telewizję, jak i serwisy streamingowe, grać w gry, przeglądać Internet, a także używać ich do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Biuro

Kiedy opłaca się zamontować klimatyzację w biurze?

Głównym atutem klimatyzacji jest utrzymanie optymalnej temperatury w biurze, co jest szczególnie ważne w upalne dni. Dzięki temu pracownicy czują się komfortowo, co przekłada się na lepsze samopoczucie, wyższą koncentrację i zwiększoną efektywność. Klimatyzacja jest szczególnie polecana w biurach, gdzie wykonywana jest praca wymagająca dużej koncentracji i skupienia, np. analiza danych, programowanie, czy obsługa klienta.

Czytaj więcej
Styl życia

Czym jest lilijka harcerska?

Lilijka harcerska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli skautingu na całym świecie. Jej znaczenie jest bogate i głęboko zakorzenione w historii harcerstwa. Ta skromna odznaka

Czytaj więcej