szrot

W teorii sprzedaż używanego auta jest potencjalnie dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż złomowanie, ale w rzeczywistości sytuacja wygląda nieco inaczej. W zdecydowanej większości przypadków największe wyzwanie stanowi kwestia znalezienie chętnego kupca w odpowiednim terminie. Niestety, ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy, nawet niesprawne auto musi posiadać ciągłość ubezpieczenia, co generuje oczywiście dodatkowe koszty. Kiedy opłaca się złomować auto? W jakich przypadkach warto rozejrzeć się za potencjalnym kupcem? Jak dużo pieniędzy można uzyskać za złomowanie starego i niesprawnego pojazdu? W poniższym poradniku postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Szrot Wielkopolska – dlaczego opłaca się złomować niesprawne i wiekowe auta?

Złomowanie uszkodzonego na skutek wypadku samochodu to świetny sposób na uniknięcie potencjalnie wysokich kosztów naprawy. Zamiast tracić czas i pieniądze na doprowadzenie powypadkowego auta do porządku zdecydowanie bardziej opłaca się postawić na profesjonalną auto-kasację. W kwestii takiej jak nowoczesny szrot Wielkopolska to region, w którym warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy bezpłatnie odbiorą wskazany pojazd w dogodnym terminie. Rozliczenie gotówkowe przy odbiorze i gotowa do podpisania dokumentacja potwierdzająca fakt złomowania to tylko niektóre z zalet związanych z auto-kasacją. Decydując się na wsparcie profesjonalistów można szybko, sprawnie i legalnie pozbyć się problemu związanego z magazynowaniem niesprawnego lub nieposiadającego żadnej wartości kolekcjonerskiej auta.

Szrot Wielkopolska – kiedy sprzedaż jest bardziej opłacalna od złomowania?

Sprzedaż opłaca się bardziej od złomowania jedynie w sytuacji, kiedy jesteśmy w stanie bez problemu znaleźć kupca. Powypadkowe samochody można próbować wystawiać na grupach zrzeszających miłośników danej marki, ponieważ w przypadku rzadziej spotykanych modeli ktoś może potrzebować tzw. dawcy. Przykładowo japońskie samochody z lat 80 i 90 są częścią kultury JDM (ang. Japanese Domestic Market), która zrzesza entuzjastów tuningu i driftu na całym świecie. Z tego też powodu auta z większymi pojemnościami silnika lub rzadziej spotykanymi wariantami wyposażenia mogą wzbudzić zainteresowanie potencjalnych kupców. Trzeba tu jednak zwrócić uwagę na kwestię formalności, które są dużo bardziej skomplikowane i czasochłonne w przypadku sprzedaży używanych pojazdów (ubezpieczenie, przegląd, przerejestrowanie, podatki itp.).

Jak wyceniany jest złom samochodowy?

Wartość złomowanego samochodu zależy tylko i wyłącznie od jego wagi, która mierzona na stacjach demontażu jest przy pomocy nowoczesnych i specjalistycznych urządzeń. Złom samochodowy ma taką samą wartość niezależnie od marki, modelu czy rocznika pojazdu. Warto wspomnieć też, iż wysokość opłaty za złom określana jest odgórnie przez obowiązujące w Polsce i Unii Europejskiej regulacje oraz przepisy. Z tego też powodu celem optymalizacji kosztów warto postawić na profesjonalny auto-szrot, który bezpłatnie odbierze wskazany pojazd oraz dostarczy niezbędną dokumentację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Styl życia

Czym jest lilijka harcerska?

Lilijka harcerska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli skautingu na całym świecie. Jej znaczenie jest bogate i głęboko zakorzenione w historii harcerstwa. Ta skromna odznaka

Czytaj więcej