Loading...
Moje otoczenie

Samochody elektryczne przyszłością motoryzacji

elektryczny samochód

Alternatywne źródła energii są nie tylko wykorzystywane w produkcji energii elektrycznej w gospodarstwach domowych czy rolnych, ale także coraz częściej korzystają z nich producenci samochodów. Na rynku z roku na rok przybywa mnóstwo nowoczesnych modeli pojazdów, które są zasilane specjalnymi bateriami, umieszczonymi w warstwie podłogowej. Dużo mówi się o tym, jak korzystny wpływ mają one na środowisko oraz dlaczego warto rozważyć ich zakup. Sama mam taki pojazd i chętnie podzielę się z Wami jego zaletami.

Elektryk do miasta w sam raz!

Samochód elektryczny to największa i zarazem najbardziej ekonomiczna inwestycja, jaką poczyniłam w ostatnim czasie. Kupiłam nowy samochód z salonu, w bardzo przystępnej cenie, na dodatek z możliwością domowego ładowania. Wtedy jeszcze nie zdawałam sobie sprawy, jak dużo przywilejów mają elektryki, ale po kilku miesiącach użytkowania mogę się pochwalić. Wjazd małym samochodem do miasta to czysta przyjemność! Nie muszę myśleć o spalaniu w czasie stania w korkach, ani tym bardziej martwić się o miejsce parkingowe w galerii handlowej czy centrum miasta. Niemal wszędzie są dostępne specjalne miejsca, zaznaczone na zielono, gdzie można zaparkować za darmo i podłączyć się pod ładowarkę. W czasie, kiedy ja robię zakupy, mój samochód „tankuje się” do pełna zupełnie sam!

Jedyna inwestycja – ładowarka

Pomyślałam sobie, że poruszanie się poza obszarem miejskim jest dość ryzykowne, zwłaszcza bez naładowanej do pełna baterii. Mimo tego, że zasięg elektryka może osiągnąć nawet 400-500 km, to postanowiłam dokupić przydomową stację ładowania. Uważam, że to świetna inwestycja dla gospodarstwa domowego, gdzie korzysta się ze znacznie większej liczby samochodów elektrycznych. Pobór prądu jest niewielki, a można pokonać dość daleką trasę bez obawy o rozładowanie się baterii.

Jeśli nadal nie jesteście przekonani do zakupu samochodu elektrycznego, poczytajcie o świetnej alternatywie, jaką są samochody hybrydowe. Nie są tak ekologicznym rozwiązaniem, jak pojazdy zasilane całkowicie energią elektryczną, ale na pewno emitują znacznie mniej spalin i zmniejszają stopień zanieczyszczenia powietrza zwłaszcza w dużych miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *