yerba mate

Coraz więcej osób rezygnuje z picia kawy. Negatywny wpływ na zdrowie żołądka, smak i nieprzyjemne uczucie roztrzęsienia to najczęstsze powody zmiany. Na rynku znajduje się wiele zamienników napojów z kofeiną, wśród których Yerba Mate cieszy się największą popularnością. Osoby zainteresowane tym produktem mogą czuć się przytłoczone – istnieją setki wariantów i odmian smakowych. Jaką Yerbę wybrać na początek? To zależy od personalnych upodobań i oczekiwań.

Co to jest Yerba Mate?

Susz ostrokrzewu paragwajskiego zaparzany w specjalnym naczyniu – tykwie – zawiera sporą dawkę kofeiny. Napar pobudza organizm, a jednocześnie nie powoduje uczucia roztrzęsienia. W dodatku wzbogacony jest o witaminy i minerały niedostępne w kawie. Na przykład magnez, którego niedobór powoduje osłabienie, lub potas – istotny dla funkcjonowania mięśni i układu nerwowego. Wybierając susz, nie musimy obawiać się o zdrowie.    

Yerba Mate dla początkujących – jak zacząć?

Aby móc rozkoszować się odświeżającym smakiem naparu z ostrokrzewu paragwajskiego, potrzebne są specjalne akcesoria. Zaparzacz – tykwa – ma kształt żarówki lub gruszki. Najczęściej wykonuje się ją z drewna lub ceramiki. To do bombilli sypiemy susz i zalewamy go gorącą wodą. Do picia wykorzystuje się metalową rurkę – bombillę – która pozwala bezpiecznie pić napar, bez przedostawania się fusów i drobnych elementów suszu. 

Nie bez znaczenia pozostaje także wybór samej Yerby. Istnieją setki dostępnych wariantów, co nie ułatwia procesu. Podejmujmy decyzję na podstawie własnych preferencji. Czy wolimy smaki łagodne i słodkie, czy mocno goryczkowe? Czy oczekujemy maksimum działania, czy zadowolimy się słabszym naparem? Odpowiedzi na te pytania mogą stać się punktem odniesienia w trakcie poszukiwań.

Producenci zdają sobie sprawę, że Yerba Mate dla początkujących stanowi wyzwanie. Z tego powodu powstały zestawy startowe obejmujące najważniejsze elementy każdego amatora suszu: paczkę produktu, tykwę i bombillę. To nie tylko ułatwienie dla tych, którzy dopiero zaczynają swoje doświadczenie z Yerbą, ale również prawdziwa okazja cenowa.

Warto wspomnieć o zestawach startowych od firmy WildPower. Możemy wybierać spośród trzech odmian suszu: owocowej Very Berry, cytrusowej Lemon, oraz tej o zwiększonej dawce kofeiny – Wild Energy. To produkty doskonale dobrane dla osoby początkującej. Lekki smak o niskiej goryczce ułatwi wprowadzenie zdrowszej zmiany. Każdy pakiet różni się również kolorem tykwy. Marka WildPower udowadnia, że nawet zupełny amator nie powinien czuć się zagubiony, wybierając Yerba Mate Zestaw startowy to także idealny pomysł na prezent. 

Picie Yerby to coraz popularniejsze zjawisko w naszym kraju. Początkujących może odstraszać liczba dostępnych na rynku produktów i potrzeba wykupienia dedykowanego zaparzacza i słomki (tykwa i bombilla). W nadmiarze opcji często trudno się odnaleźć. Z pomocą przychodzą zestawy startowe. Dzięki nim każdy laik szybko i bezstresowo rozpocznie swoją przygodę z Yerbą Mate.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Biuro

Kiedy opłaca się zamontować klimatyzację w biurze?

Głównym atutem klimatyzacji jest utrzymanie optymalnej temperatury w biurze, co jest szczególnie ważne w upalne dni. Dzięki temu pracownicy czują się komfortowo, co przekłada się na lepsze samopoczucie, wyższą koncentrację i zwiększoną efektywność. Klimatyzacja jest szczególnie polecana w biurach, gdzie wykonywana jest praca wymagająca dużej koncentracji i skupienia, np. analiza danych, programowanie, czy obsługa klienta.

Czytaj więcej
Styl życia

Czym jest lilijka harcerska?

Lilijka harcerska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli skautingu na całym świecie. Jej znaczenie jest bogate i głęboko zakorzenione w historii harcerstwa. Ta skromna odznaka

Czytaj więcej