transport

Wyjazdy za granicę w celach zarobkowych są obecnie zupełnie naturalnym zjawiskiem. Podniesienie własnego standardu życia jest główną przyczyną, dla której wyjeżdżamy. W krajach zachodniej Europy zarobki są bowiem o wiele wyższe niż w Polsce. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków są Niemcy. Jest to kraj znajdujący się na tyle blisko, że będziemy mogli często odwiedzać rodzinę; a równocześnie jednak komfort życia tam na miejscu będzie dużo wyższy. Zamiast jednak samolotu czy podróży pociągiem lub własnym samochodem wiele osób decyduje się na podróż busem do przewozów międzynarodowych. Jak jednak wybrać dobrego przewoźnika? Jakie standardy powinien spełniać transport?

Praca za granicą – co warto wiedzieć o przewozach międzynarodowych?

Jeśli podejmujemy pracę za granicą i wiemy już, że będziemy często podróżować pomiędzy miejscem zatrudnienia a miejscem, w którym mieszkają nasi bliscy, powinniśmy wybrać dobrego przewoźnika, który zapewni nam komfortowe warunki przejazdu. Wielogodzinna trasa będzie męcząca dla każdego pasażera, dlatego warto wiedzieć, jakie standardy powinny spełniać busy przeznaczone do międzynarodowego przewozu. Pierwszą ważną kwestią jest oczywiście gwarancja bezpieczeństwa, wynikająca z bezawaryjności pojazdu. Wszystkie busy przed wyruszeniem w trasę powinny być dokładnie sprawdzone pod względem technicznym. Warto więc zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas przewoźnik posiada nowoczesną i bezawaryjną flotę. W przypadku podróży do Niemiec sprawdzonym zapleczem samochodowym dysponuje między innymi Zetbus. Dodatkowo przewoźnik ten zapewnia przejazdy w obie strony w ciągu dnia, co również ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo podróży. Kierowca, posiadający niezbędne uprawnienia, jest bowiem zawsze wyspany i czujny – a dzienne warunki pozwalają mu zachowanie odpowiedniej ostrożności podczas jazdy. Dzienne przejazdy to zdecydowana zaleta, która wyróżnia tego przewoźnika spośród innych.

Komfort podczas podróży

Bezpieczeństwo jest najważniejsze – na drugim miejscu pasażerowie cenią sobie komfort podróży. Trasa zazwyczaj trwa wiele godzin, dlatego ważne jest, aby warunki zapewniały całkowitą wygodę. O tym, czy przewoźnik dba o swoich pasażerów, możemy dowiedzieć się już na samym początku. Niektórzy – jak właśnie Zetbus – działają w systemie door-to-door. Oznacza to, że to klient w momencie rezerwacji wyznacza miejsce, z którego kierowca ma go odebrać. Pasażer dotrze potem bezpośrednio do miejsca docelowego, bez konieczności korzystania z dodatkowej komunikacji. Podobnie rzecz ma się w przypadku powrotów z Niemiec do Polski. Jest to zdecydowanie komfortowe rozwiązanie, które dodatkowo pozwala zaoszczędzić pasażerowi czas, nie musi on bowiem martwić się o żadne przesiadki. Równie ważną kwestią, wpływającą na komfort jazdy, jest możliwość postoju na życzenie. Ma to znaczenie w przypadku każdej trasy, nie tylko tej wyjątkowo długiej. Konieczność skorzystania z toalety czy możliwość rozprostowania kości to podstawowe sprawy dla każdego człowieka, dlatego dobry przewoźnik zawsze decyduje się oferować pauzy na życzenie.

Wyposażenie busa – co jest istotne?

W przypadku podróży latem istotna będzie oczywiście klimatyzacja, która ma znaczący wpływ na komfort jazdy. Zimą z kolei klimatyzacja pozwala na ogrzanie wnętrza pojazdu, co także poprawia pasażerom warunki podróży. Warto wspomnieć o możliwości skorzystania z poduszek czy koców, co oferują niektórzy przewoźnicy. Dzięki temu, jeśli bus ma także wygodne fotele, możemy zdecydować się na drzemkę czy nawet dłuższy sen w pełnym komforcie. Znaczenie dla wygody podczas podróży ma także duży luk bagażowy, w którym zmieszczą się wszystkie rzeczy zabrane przez pasażerów. Dzięki temu we wnętrzu pojazdu będzie dużo miejsca i nikt nie będzie musiał trzymać swojego plecaka na kolanach. Duża przestrzeń bagażowa powinna być dostosowana do liczby osób, jakie będą przewożone danym busem. W przypadku Zetbus busy dostosowane są do przewozu siedmiu pasażerów. Każdy z nich może umieścić swój bagaż w pojemnym luku bagażowym i za skorzystanie z tej możliwości nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Przejazdy za granicę – ile zapłacimy?

Wiele osób, poszukując odpowiedniego środka transportu za granicę, porównuje ceny przy różnych opcjach. Oczywiście różnice występują nie tylko pomiędzy samolotem, pociągiem, busem – ale także pomiędzy poszczególnymi przewoźnikami busowymi. Jeśli znajdziemy wyjątkowo tanią ofertę, musimy upewnić się, czy taki pojazd będzie na pewno bezpieczny i komfortowy. Zazwyczaj ceny w przypadku przewozów międzynarodowych busami utrzymują się na średnim poziomie. Dodatkowo na przykład decydując się na przejazd busem zabierającym tylko siedmiu pasażerów, z pewnością zapłacimy odrobinę więcej, jednak zyskamy większy komfort podczas jazdy. Warto zwrócić uwagę także na rabaty. Czasami można liczyć na atrakcyjne promocje, dzięki którym nieco zaoszczędzimy. Niektórzy przewoźnicy oferują takie zniżki dla stałych klientów, którzy podróżują z nimi regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Biuro

Kiedy opłaca się zamontować klimatyzację w biurze?

Głównym atutem klimatyzacji jest utrzymanie optymalnej temperatury w biurze, co jest szczególnie ważne w upalne dni. Dzięki temu pracownicy czują się komfortowo, co przekłada się na lepsze samopoczucie, wyższą koncentrację i zwiększoną efektywność. Klimatyzacja jest szczególnie polecana w biurach, gdzie wykonywana jest praca wymagająca dużej koncentracji i skupienia, np. analiza danych, programowanie, czy obsługa klienta.

Czytaj więcej
Styl życia

Czym jest lilijka harcerska?

Lilijka harcerska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli skautingu na całym świecie. Jej znaczenie jest bogate i głęboko zakorzenione w historii harcerstwa. Ta skromna odznaka

Czytaj więcej