kosmetyki mineralne

W ostatnich latach szczególnie popularne stało się używanie naturalnych i organicznych produktów. Nie tylko w kuchni przy gotowaniu czy sprzątaniu, ale także do pielęgnacji i upiększania ciała. Ich delikatne składy i naturalne składniki, które doskonale pielęgnują ciało, twarz i włosy pokochali wszyscy. Czy jest to słuszne zafascynowanie i kosmetyki mineralne godne są tak dużego uznania?

Kosmetyki ekologiczne – czyli jakie?

Na produkty o naturalnych składzie można stosować zamiennie kilka nazw. Jedną z nich są kosmetyki ekologiczne, które tak jak naturalne czy organiczne stanowią wytwór ekstraktów, olejków i wyciągów z roślin i minerałów. Nie ma w ich przypadku mowy o dużej ilości silnych, chemicznych składników, które, choć mogą mieć pozytywny wpływ, na przykład pomagają leczyć trądzik, to równie dobrze negatywny – powodować podrażnienia lub silne reakcje alergiczne. Pełne są za to dobroczynnych olejków roślinnych i ziołowych oraz minerałów, które nie tylko nawilżają, ale także mineralizują cerę i pomagają zachować jej odpowiednią barierę hydrolipidową.

Moc minerałów – co warto wiedzieć?

Choć początkowo minerały w kosmetykach służyły głównie w celu dodania im koloru, to aktualnie pełnią w nich głównie funkcje pielęgnacyjne. Jednak nie robią tego w swojej formie pierwotnej, samodzielnie, a po ich fermentacji z drożdżami, dzięki której lepiej wchłaniają się w skórę. Ważne więc, aby stosować kosmetyki z biofermentami minerałów, bo właśnie w tej formie wykazują one najlepsze właściwości i działanie na cerę.

Dla kogo najlepsze będą kosmetyki mineralne?

Według ogółu kosmetyki ekologiczne ze względu na swój naturalny i delikatny skład rekomendowane są do każdego rodzaju skóry. Jak w przypadku wszystkich produktów, niezależnie od tego, czy są organiczne, czy nie, warto jednak zachować ostrożność i umiar w ich stosowaniu. Szczególnie warto być ostrożnym, gdy zmienia się całą rutynę pielęgnacyjną – warto wówczas robić to stopniowo, aby nie narażać skóry na gwałtowne zmiany i niedobory lub nadmiary poszczególnych składników. Ze względu na swoją delikatność, naturalne kosmetyki polecane są szczególnie do cer problematycznych, na przykład trądzikowych.

Naturalne kosmetyki z Morza Martwego – właściwości

Niektóre kosmetyki o organicznych składach mają lepsze właściwości niż inne. Jednymi z nich są naturalne kosmetyki z Morza Martwego. Ten morski akwen jest niezwykle bogaty w różnorodne minerały, które nie tylko oczyszczają, ale także złuszczają i nawilżają skórę bez obciążania jej. W naszej linii znajdziesz szampony i maski do włosów, sole, balsamy i peelingi do ciała, a także mineralne kremy na dzień do twarzy, które dodatkowo chronią przed słońcem.

To, że mineralne kosmetyki są hitem, jest nie tylko pogłoską czy dobrą reklamą. Ich wszechstronność – mają zastosowanie zarówno w produkcji kosmetyków kolorowych, jak i tych pielęgnacyjnych – i delikatny, naturalny skład sprawiają, że sprawdzą się do różnych typów skóry, nawet tych wrażliwych i skłonnych do niedoskonałości. Niezależnie od tego, jaką cerę posiadasz i czego oczekujesz od kosmetyków, nasze organiczne i mineralne produkty Cię nie zwiodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Styl życia

Czym jest lilijka harcerska?

Lilijka harcerska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli skautingu na całym świecie. Jej znaczenie jest bogate i głęboko zakorzenione w historii harcerstwa. Ta skromna odznaka

Czytaj więcej