montaż drzwi

Nawet najlepszej jakości drzwi nie spełnią swej funkcji praktycznej i estetycznej, jeśli zostaną źle zamontowane. Prawidłowy montaż skrzydeł drzwiowych z ościeżnicą to niełatwe zadanie, wymagające umiejętności i staranności. Dowiedz się jak najwięcej o instalacji drzwi, żeby nic nie zaskoczyło Cię podczas realizacji usługi.

Montaż drzwi – jak długo trwa?

Czas trwania montażu drzwi zależy przede wszystkim od warunków, jakie zastanie ekipa monterska na miejscu. Zamocowanie drzwi od podstaw, np. w nowym mieszkaniu, trwa dłużej, niż wymiana i obróbka skrzydeł drzwiowych w już istniejącej ościeżnicy. Standardowo szacowany czas montowania drzwi wewnętrznych wynosi zwykle 1-2 godziny, natomiast drzwi zewnętrznych – 3-4 godziny.

Jak znaleźć fachowca do montażu drzwi?

Od prawidłowego montażu drzwi zależy ich funkcjonalność i estetyka. Dobre drzwi zewnętrzne lub wewnętrzne to inwestycja na lata. Ważna jest jednak nie tylko jakość skrzydeł drzwiowych i ościeżnicy, ale również ich właściwa instalacja. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność, że montaż drzwi przebiegnie profesjonalnie, zaufaj specjalistom.

W serwisie Zleceniomat.pl możesz bezpłatnie złożyć zapytanie o fachowy montaż drzwi. Wypełnij krótki formularz i określ swoje zapotrzebowanie, a otrzymasz oferty z cenami od fachowców gotowych zrealizować Twoje zlecenie. Dzięki temu, zanim skontaktujesz się z wybranym wykonawcą, możesz porównać różne propozycje pod względem opinii, kompleksowości oferty, a także cen.

Koszt montażu drzwi z ościeżnicą

Koszt montażu drzwi z ościeżnicą zależy od kilku czynników. Zazwyczaj instalacja drzwi zewnętrznych jest droższa niż wewnętrznych. Ponadto na cenę wpływa też specyfikacja wybranego modelu. Na przykład, montując drzwi antywłamaniowe albo przeciwpożarowe, należy liczyć się z wyższymi wydatkami, niż w przypadku drzwi bez takich funkcji. Montaż drzwi z ościeżnicą jest droższy niż założenie samego skrzydła na już istniejącą ramę. Na cenę usługi może wpłynąć też lokalizacja – najczęściej koszt usługi w dużych miastach wojewódzkich jest wyższy niż w mniejszych miejscowościach.

Standardowo koszt montażu jednej sztuki drzwi waha się od około 250 złotych za drzwi wewnętrzne do 600 złotych za zewnętrzne. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę realizacji Twojego zlecenia, wypełnij bezpłatny formularz w serwisie Zleceniomat.pl. Fachowcy prześlą Ci indywidualne oferty cenowe, co pozwoli Ci wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Czym różni się montaż drzwi zewnętrznych od wewnętrznych?

Koszt zamontowania drzwi wewnętrznych i zewnętrznych różni się, a różnica może wynieść nawet kilkaset złotych. Główną różnicą wpływającą na koszt usługi jest konieczność obróbki tynkarskiej i murarskiej podczas instalacji drzwi zewnętrznych. To z kolei przekłada się na bardziej skomplikowany proces montażu, a tym samym nieco dłuższy czas realizacji usługi w porównaniu z drzwiami wewnętrznymi.

Profesjonalny montaż drzwi – czyli jaki?

W prawidłowo zamontowanych drzwiach zamki i zawiasy działają płynnie i bezproblemowo. Klamka w drzwiach działa bez zacięć, a ponadto jest zamontowana estetycznie i poprawnie. Listwy ozdobne powinny być docięte prosto i estetycznie. Muszą też równo przylegać do ściany. Samo skrzydło drzwiowe powinno być osadzone w pionie. Nie może się samoczynnie zamykać ani otwierać – powinno pracować lekko i bez tarcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Styl życia

Czym jest lilijka harcerska?

Lilijka harcerska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli skautingu na całym świecie. Jej znaczenie jest bogate i głęboko zakorzenione w historii harcerstwa. Ta skromna odznaka

Czytaj więcej