Polskie drogi tak naprawdę nigdy nie należały do najbezpieczniejszych, jednak z roku na rok, można powiedzieć, że wypadamy w statystykach coraz lepiej. Co więcej, coraz częściej możemy zauważyć, że na drogach pojawiają się oznakowania odnośnie remontów lub prac kosmetycznych związanych z malowaniem pasów. Warto jednak zauważyć, że wszystkie elementy dodatkowe, które pojawiają się na polskich drogach, zwykle mają ogromne znaczenie. Najczęściej możemy bowiem zauważyć pachołki drogowe, które dla wielu kierowców dalej mają dość mistyczne zastosowanie. Wobec tego, do czego te przedmioty dokładnie służą?

Pachołki drogowe- gdzie znajdują zastosowanie?

Pachołki drogowe to z pewnością ten element zabezpieczenia i oznakowania dróg, który świetnie jest znany każdemu kierowcy. Tak naprawdę, podczas przejazdu polskimi drogami mamy z nimi bardzo często do czynienia. Wydawać by się mogło, że ich zastosowanie jest wręcz oczywiste. Niestety nie do końca. Do czego więc można wykorzystać takie pachołki? Otóż:

*pachołki skutecznie zabezpieczają świeżo malowane linie zarówno na parkingu jak i na drodze;

*pachołki stanowią symbol ostrzegawczy dla kierowców, który informuje ich o zdarzeniu drogowym;

*pachołki informują kierowców o konieczności zachowania uwagi np. w przypadku remontu drogi lub zwężki;

*pachołki stosowane są również do oznaczenia miejsc na drodze, w których wystąpiły uszkodzenia nawierzchni.


Jak więc widać, proste pachołki drogowe mogą spełniać wiele funkcji jednocześnie. Co ciekawe, niektórzy kierowcy sami chętnie się w nie zaopatrzają. Dzięki nim mogą bowiem zabezpieczyć np. swoje miejsce parkingowe, by nie zostało ono zajęte przez „nieproszonego” gościa.

Gdzie można kupić pachołki drogowe?


Okazuje się, że pachołki drogowe nie są wcale takie trudne do znalezienia. Praktycznie każdy sklep drogowy ma je bowiem w swojej ofercie. Warto jednak zaznaczyć, że pachołki drogowe nie są takie same. Mogą one różnić się między sobą rozmiarem, grubością, a czasem zdarza się, że nawet i kolorami. Nie wszystkie z nich są bowiem przeznaczone do ochrony miejsc parkingowych, część z nich jest bowiem zarezerwowana jedynie dla drogowców i ekip, które prowadzą na drodze prace remontowe. Warto więc zapoznać się z konkretnymi rodzajami pachołków, szczególnie w momencie, kiedy chcemy je mieć na własny użytek. Co więcej, jeśli pachołki mają zostać nabyte na rzecz ekip drogowych, wówczas zakup hurtowy cechuje się o wiele bardziej przystępnymi cenami, więc warto się dobrze rozejrzeć za odpowiednim sklepem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Styl życia

Czym jest lilijka harcerska?

Lilijka harcerska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli skautingu na całym świecie. Jej znaczenie jest bogate i głęboko zakorzenione w historii harcerstwa. Ta skromna odznaka

Czytaj więcej